Co robić, gdy pada deszcz?

Nie wiesz, co robić, gdy za oknem pada deszcz przez większą część dnia? Przeczytaj o możliwościach, które zmienią twój dzień w udany. Poznaj pomysły co robić, gdy pada deszcz.

Książka dobra na wszystkie okazje

Gatunki, które lubisz, będą odpowiednie. Kryminały, romanse, horrory, obyczajowe i wiele innych. Lektura na deszczowy dzień nie może być nudna. Musi być wciągająca, bo inaczej szybko się znudzisz, zaczniesz tęsknić za słońcem. Pogoda jest zmienna i czasami niestety przez cały weekend pada deszcz. Trzeba umieć zagospodarować ten czas we właściwy sposób. Tak, żeby nie był stracony. Książka zapewni dobrą rozrywkę na kilka godzin. Losy bohaterów muszą cię zainteresować niezależnie od gatunku. Może być e-book lub wersja drukowana dostępna w księgarniach.

 

Muzyka = płyty, radio, teledyski

Czytając, można słuchać muzyki za pomocą aplikacji na telefon, w radiu internetowym. To tylko niektóre sposoby. Dostępne są także płyty winylowe, do których odtworzenia trzeba mieć odpowiedni sprzęt. Jest on w wielu sklepach. Jeśli jesteś fanem dobrej muzyki kup kilka takich płyt o raz gramofon do ich słuchania. Nie musi być nowy. Wśród używanych także znajdziesz coś dla siebie. Porównaj oferty cenowe i wybierz najlepszą. W sieci dostępne są różne teledyski. Możesz nadrobić zaległości muzyczne i posłuchać czegoś nowego.

Prasa różna

Gazety związane z twoim wykształceniem, których dawno nie czytałeś z braku czasu. Deszcz za oknem jest do tego doskonałą okazją. Uzupełnisz wiedzę i przyjemnie spędzisz czas. Oprócz specjalistycznej prasy możesz przeczytać taką o celebrytach, poradnikową lub inną. Istnieje wiele gazet na rynku. Z bogatej oferty dobrego kiosku lub innego stoiska, wybierz kilka tytułów i przeczytaj w kilka dni. Wtedy zdecydujesz, którą chcesz prenumerować.

 

Internet – zakupy, przeglądanie stron

Założenie bloga, a może zarabianie w sieci?

Internet daje sporo możliwości. Oznacza czas spędzony przed ekranem. Jednak nie trzeba patrzeć na strony przez cały dzień. Wszystko zależy od tego, co chcesz przejrzeć. Mogą to być zakupy online w wybranych sklepach. Ubrania na nowy sezon, które zawsze chciałeś mieć, a może kosmetyki, które są ciężkie. Lepiej wszystko zamówić przez internet. W sieci zrobisz także zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu. Kurier przywiezie to, co zostało zamówione.

 

Porządki w szafie

W celu sprawdzenia, jakich ubrań potrzebujesz, warto przejrzeć swoją szafę. Zobaczyć, czego już dawno nie nosiłeś i oddać to na cel charytatywny lub wystawić na aukcję internetową. To, co chcesz sprzedać, musi nadawać się do noszenia przez inne osoby. Najlepiej, gdyby nie było noszone zbyt długo. Sprawdź także swoją kosmetyczkę. Wyrzuć kosmetyki, które straciły termin ważności. Jeśli zużywasz wszystko na bieżąco, zobacz, czy co musisz kupić. Uzupełnisz w ten sposób swoją pielęgnację. Wszystko oferuje drogeria internetowa otwarta przez całą dobę. Porządki mogą trwać do późnych godzin. Nie musisz patrzeć na zegarek, bo sklep online jest zawsze otwarty. Nie ma sztywnych godzin otwarcia.

 

Seriale, filmy

Nadrób zaległości i obejrzyj odcinki, których nie widziałeś. Mogą to być całe sezony ulubionych seriali. Filmy z kin, których nie zdążyłeś zobaczyć na dużym ekranie. Obejrzyj kinowe hity na płycie DVD lub kup wybrany film w sieci.

 

Puzzle, gry planszowe

Kolejny sposób na spędzenie czasu, gdy pada deszcz. Gry planszowe różnego rodzaju dostępne są w wielu sklepach. Mogą to być takie, które pobudzą wyobraźnię, sprawdzą wiedzę na wiele tematów. Pozwolą na ćwiczenie kreatywności i nie tylko. Grać mogą osoby w różnym wieku.

Alternatywą dla gier są puzzle oraz łamigłówki, które nauczą cierpliwości. Mają one różną liczbę elementów. Można kupić mniejsze lub te, które mają tysiąc lub więcej puzzli do ułożenia. Powstaną z nich bardzo ładne obrazy. Warto je mieć w domu nie tylko do dekoracji. Stanowią dobrą zabawę.

Jak widać, istnieje sporo możliwości zagospodarowania czasu w deszczowy dzień. Książka, muzyka, prasa, zakupy online, przeglądanie stron, sprawdzenie szafy, gry planszowe, puzzle i wiele innych.

Kobiety, mężczyźni i dzieci w wolnym czasie znajdą coś dla siebie wśród dostępnych rozrywek. Warto znaleźć ulubione i kupić potrzebne produkty, zanim nastąpi deszczowy dzień. Wtedy wszystko będzie przygotowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *